Kayseri Öğrenci Bilgi Sistemi
  Ana Sayfa     Dosyalar     Sıkça Sorulan Sorular  

Sisteme giriş için
Öğrenci No ve Şifrenizi
yazıp Giriş'e tıklayınız.

Öğrenci No:

Şifre:

resim
Show another codeResmi yenile

 
Şifremi Bilmiyorum
 
 

Duyurular  

DERS KAYDI VE KATKI PAYI ÜCRETİNİ YATRMAK İÇİN EK SÜRE VERİLMESİ

Ders kayıt dönemi süresi içerisinde kayıt yaptırmayan / öğrenim ücreti - katkı payını yatıramayan öğrencilere Üniversitemiz Senatosunun 19/09/2019 tarihli toplantısında 25 Eylül 2019 Çarşamba günü 1 (bir) gün ek süre verilmesi kararlaştırılmıştır.

Bu durumda olan öğrencilerimiz 25 Eyül 2019 Çarşamba günü saat: 23:59'a kadar (1 gün) ders kayıtlarını yapabilecek ve öğrenim ücreti/katkı payı ücretlerini yatırabileceklerdir.

İlgili öğrencilerimize önemle duyurulur.

Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı


YAZ OKULU DERS KAYITLARI DERS KAYITLARI İÇİN EK SÜRE

Yaz Okulu Ders Kayıtları 30.06.2019 Pazar günü öğlen 12:00'a kadar uzatılmıştır.

DİKKAT: 1 Temmuz Pazartesi günü yaz okulu dersleri başlayacaktır. Bu nedenle kayıtlar son kez uzatılmış olup, yeni bir uzatma söz konusu olmayacaktır.

Öğrencilerimiz bu süre boyunca derslerini seçebilirler. Ders ücretlerini ise Cumartesi günü Halk Bankası internet bankacılığı veya banka kartı gerekmeden ATM cihazlarını kullanarak,
"Eğitim Ödemeleri" menüsünden "Erciyes Üniversitesi" ni seçerek, T.C. Kimlik numaralarını girip ödemelerini yapabilirler.


İKİNCİ ÖĞRETİM PROGRAMLARI İÇİN YÜZDE 10 LİSTELERİ

İkinci Öğretim Programlarımız için yüzde 10 başarı listeleri ilan edilmiş ve harçlara yansıtılmıştır.

Yüzde 10 listelerine itiraz etmek isteyen öğrencilerimiz en geç 06.02.2019 Çarşamba günü saat 17:00'ye kadar Rektörlük Genel Evrak birimine giderek dilekçe ile resmi itirazlarını yapacaklardır.

Bu tarihten sonra yapılan başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır.

07.02.2019 Perşembe günü tüm itirazlar değerlendirilip yüzde 10 listeleri yeniden hesaplanacak ve kesin olarak onaylanacaktır.


Evlilik Okulu III Eğitimleri Sertifikaları Errem’den Verilmektedir

Telefon : 0 352 437 93 41 Dahili: 13175 -13176
İletişim Adresi : Erciyes Üniversitesi Mahmut Has Öğrenci İşleri Merkezi 2. Kat Melikgazi / KAYSERİ


EĞİTİM ÖĞRETİME 1 GÜN SÜRE İLE ARA VERİLDİ

28 Aralık 2018 Cuma günü kötü hava şartları ve buzlanma beklentisi doğrultusunda Erciyes Üniversitesi'nde eğitim öğretime 1 gün süre ile ara verilmiştir.

28 Aralık 2018 cuma günü yapılacak sınavlar da ertelenmiş olup, ertelenen sınavlar ile ilgili düzenleme daha sonra birimlerin web sayfalarından duyurulacaktır.

Prof.Dr.Kurtuluş KARAMUSTAFA
Rektör


MERKEZ KÜTÜPHANE ÇALIŞMA SAATLERİ

2018-2019 Eğitim Öğretim yılı Akademik Takvimine göre sınav dönemi süresince (24 Aralık – 2018 / 19 Ocak 2019) Kadir Has Merkez Kütüphanemiz 27.12.2018 Tarihinden itibaren hafta içi saat 08.00 : 24.00 arası Cumartesi günleri 09.00 – 24.00 saatleri arası, 15 Temmuz yerleşkesi Kütüphanesi 08.00 22.00 saatleri arasında hizmet verecektir.


KAYSERİ ÜNİVERSİTESİ İÇİN HARÇ YATIRMA ve DERS KAYDI UZATMA

Üniversitemiz 20.09.2018 tarihli ve 03 no.lu toplantısında alınan Senato kararı gereğince, 2018-2019 eğitim öğretim yılı güz yarıyılında harcını yatıramayan ve/veya ders kaydını yaptıramayan öğrencilere 24-28 Eylül 2018 tarihleri arasında 5 gün ek süre verilmesine oybirliği ile karar verilmiştir.

Öğrencilerimizin 28 Eylül 2018 Cuma günü mesai bitimine kadar harcını yatırmaları ve ders kaydını yaptırmaları gerekmektedir.


DERS KAYDINDA SORUN YAŞAYAN ÖĞRENCİLERİMİZİN DİKKATİNE

Ders kaydının son günü saat 23:00'a kadar varsa harç borcunu ödeyip en az bir tane ders seçmiş olan öğrencilerimiz, ders seçimini danışman onayına göndermemiş dahi olsa, bu öğrencilerimiz için ders kayıt engeli konmayacaktır. (Standart uygulamamız budur)

Dolayısıyla bu öğrencilerimizin var ise sıkıntılarını gidermek için Ders Ekle / Sil takviminin son günü saat 23:00'a kadar vakitleri olacaktır.


KAYSERİ ÜNİVERSİTESİ'NE YENİ KAYIT YAPACAK ÖĞRENCİLERİMİZİN DİKKATİNE

Üniversitemize ilk defa kayıt yaptıracak öğrencilerimiz için hazırlanmış olan ve adım adım kayıt için yapılması gerekenleri anlatan kılavuzumuza erişmek için http://yenikayit.kayseri.edu.tr linki kullanabilirsiniz.


HARÇ ÖDEME TAHSİLATI BAŞLAMIŞTIR.

Kayseri Üniversitesi için Halkbank aracılığı ile internet harç tahsilatımız başlamıştır. Ödemelerinizi Halkbank Şubelerine giderek veya Halkbank İnternet Bankacılığını kullanarak veya Halkbank ATM'lerini kullanarak yapabilirsiniz. ( Ödeme menüsü altında, Eğitim Ödemeleri altından Erciyes Üniversitesini seçip T.C.Kimlik numaranızı girerek )

Henüz Kayseri Üniversitesi'nin Halkbankası ile bir protokolü olmadığından, harç tahsilatı Erciyes Üniversitesi Harç Tahsilat Servisi üzerinden yapılmaktadır. Bu yüzden Kayseri Üniversitesi öğrencileri Halkbank Şubesinde Üniversite ismi sorulursa Erciyes Üniversitesi demeleri, internet bankacılığından veya ATM cihazlarından Erciyes Üniversitesini seçmeleri gerekmektedir.

Harç borcu olan öğrencilerimiz borcunu ödemeden ders kaydı yapamazlar. Üniversitemize yeni kayıt olan öğrencilerimizin de varsa önce harç borcunu ödemeleri gerekmektedir. Ders kayıtları 10.09.2018 Pazartesi günü başlayacaktır..

Yeni kayıt olan öğrencilerimiz, nasıl ders kaydı yapacaklarını öğrenebilecekleri kullanım kılavuzu için bu linke tıklayabilirler.


KAYSERİ ÜNİVERSİTESİNE KAYIT YAPACAK ÖĞRENCİLERİMİZİN DİKKATİNE!!!

http://obisis.kayseri.edu.tr adresinden ders kaydı yapılabilir.


Öbisis Web Portalı Kullanım Kılavuzu

Öğrenci Bilgi Sistemi (Öbisis) Kullanım kılavuzunu okumak için tıklayınız.


ÖĞRENCİ NUMARASI ve ŞİFRE EDİNME

Öğrenci Bilgi Sistemimize obisis.kayseri.edu.tr adresinden girerek ŞİFREMİ BİLMİYORUM butonunu tıklayınız.
TC Kimlik Numaranız, Adınız ve Soyadınızı girerek öğrenci numaranızı öğrenebilir yeni OBİSİS şifrenizi belirleyebilirsiniz.


KAYSERİ ÜNİVERSİTESİ ELEKTRONİK DOĞRULAMALI BELGE UYGULAMASI

ERÜ 15.12.2014 tarihinden itibaren elektronik doğrulamalı öğrenci belgesi ve not durum belgesi (Transkript) uygulamasına başlama kararı almıştır.

Elektronik Doğrulamalı Belge Nedir:  Öğrencilerimizin Öbisis Web Portali  “Belge İstek” arayüzünden talep edip,  Öbisis’in ürettiği  üzerinde imza,mühür yerine görselleri ile elektronik doğrulama yöntemleri yazılı olan,  öğrenci belgesi ve not durum belgesidir.

Eski Uygulama Şekli:

Öğrencilerimiz, Öbisis portali üzerinden “Belge İstek”  arayüzünden öğrenci belgesi ve/veya Not Durum Belgesi talep ediyor, bu istekler biriktiğinde öğrenci işleri ofislerinden toplu halde yazdırılıyor ve yazdırıldığını yine “Belge İstek” arayüzünden takip eden öğrencilerimiz öğrenci işleri ofisine gidip Öğrenci Belgesini ve/veya Not Durum Belgesini alıyorlardı.

Yeni Uygulama Şekli:

Yeni uygulamada ise öğrencilerimiz yine Öbisis portali üzerinden “Belge İstek” arayüzünden öğrenci belgesi ve/veya Not Durum Belgesi talep edecek. Talep sırasına göre sunucudaki bir servis aracılığı ile bu belgeler üretilip pdf olarak sisteme kaydedilecektir. “Belge İstek” arayüzünden öğrencilerimiz bu belgelerin üretildiğini görebilecek ve istediği belgeyi pdf olarak açabilecek ve bilgisayarına / mobil cihazına indirebilecektir.

Elektronik Doğrulamalı Belgede ıslak imza yerine imza görseli kullanılmıştır. Ancak belgenin doğruluk kontrolü internet aracılığı ile yapılabilir. Bu iki şekilde mümkün olacaktır.

1.Doğrulama Yöntemi (İnternet Browser Kullanılarak):

Belgeyi verdiğiniz kişi veya kurum belgeyi doğrulamak isterse, belge üzerindeki açıklamalar onu yönlendirecektir. http://bd.erciyes.edu.tr Belge Doğrulama servisine gidecek, belge üzerindeki Öğrenci Numarası, Doğrulama Kodu ve Pin Kodunu alanlara girip, “Doğrula” butonuna tıkladığında sistem tarafından böyle bir belge verilmiş ise belge ile ilgili özet bilgiler ekrana gelecek ve burada istenirse belgenin orjinali görüntülenebilecek ve/veya indirilebilecektir. Bu şekilde kişi veya kurum elindeki kağıt kopya ile doğrulama arayüzünden indirdiği belgeyi karşılaştırarak doğruluğundan emin olabilecektir.

2.Doğrulama Yöntemi (Mobil Aygıt Karekod Uygulamaları Kullanılarak):

Mobil aygıtlarınıza yükleyeceğiniz karekod uygulamaları ile doğrulama yapılabilir.  ( Apple Store ve Google Play Store da ücretsiz uygulamalar mevcuttur. Buralarda “ qr barcode scanner” diyer arama yaparak bulabilirsiniz )

Mobil aygıtınızda karekod uygulamasını çalıştırıp, belge üzerindeki karekod’u okuttuğunuzda karekod üzerindeki link bilgisini okuyan uygulama sizi kendi internet browser’ından bu ilgili adresi açmaya yönlendirecektir. ( Yüklediğiniz uygulama  QR Code Reader ise, bu uygulama ile başlangıçta belge indiremeyebilirsiniz, sebebi browseri uygulama içerisinden açmasından kaynaklanmaktadır. Uygulamada Settings menüsünden "Use in App Browser" seçimini iptal ederseniz problem giderilecektir.  )Tamam dediğinizde browser http://bd.erciyes.edu.tr doğrulama servisine yönlenecek, öğrenci numarası, doğrulama kodu ve pin kodu url üzerinden alındığı için doğrudan sonuç ekranı açılacaktır. Böyle bir belge verilmedi ise hata ekranı, verildi ise belgenin özet bilgilerini gösterir bir ekran açılacaktır. Bu arayüzden kişi isterse mobil aygıtına belgenin orjinalini indirebilecek ve belgenin doğruluğunu birebir orjinali ile karşılaştırarak yapabilecektir.

Örnek Belgeler:

Aşağıda denemeniz için oluşturulmuş dört örnek belge bulunmaktadır. Linklere tıklayarak bu belgeleri indirebilir ve deneyebilirsiniz.

Türkçe Öğrenci Belgesi ,  İngilizce Öğrenci BelgesiTürkçe Not Durum Belgesiİngilizce Not Durum Belgesi


KAYSERİ ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ


 

Erciyes Üniversitesi e - Öğrenci Bilgi Sistemi © 1999-2019 Bilgi İşlem Daire Başkanlığı Yazılım Grubu