Kayseri Öğrenci Bilgi Sistemi
  Ana Sayfa     Dosyalar     Sıkça Sorulan Sorular  

Sisteme giriş için
Öğrenci No ve Şifrenizi
yazıp Giriş'e tıklayınız.

Öğrenci No:

Şifre: 
Şifremi Bilmiyorum
 
 

Duyurular  

Etkinliklerimiz

Üniversitemiz tarafından düzenlenecek online etkinliklerimiz

Tütünün Sağlığa Zararları 17 Mart 2021 Çarşamba Saat 10:30 İlgili Link: https://youtu.be/2JhaS8fo0fs

Tarihin Akışını Değiştiren Savaş; ÇANAKKALE 17 Mart 2021 Çarşamba Saat 14:00 https://youtu.be/9uVNdgRWqhA

Kayseri Üniversitesi Afet Farkındalık Eğitimi 17 Mart 2021 Çarşamba Saat 16:00 https://youtu.be/DyO9vaJT7S4

Tütün Bağımlılığı 24 Mart 2021 Çarşamba Saat 10:30 https://youtu.be/Dro1JEyGqcs


2020-2021 BAHAR YARIYILI DERS KAYDI VE KATKI PAYI ÜCRETİNİ YATIRMAK İÇİN EK SÜRE VERİLMESİ

2020-2021 Eğitim - Öğretim Yılı Bahar yarıyılı ders kayıt süresinde çeşitli nedenlerle ders kaydı yaptıramayan ve öğrenim ücreti / katkı payını yatıramayan öğrencilerimize 01-02 Mart 2021 tarihlerinde mazeretli kayıt hakkı verilmesine/öğrenim ücreti-katkı payı yatırmalarına Üniversitemiz Senatosu'nun 25.02.2021 tarihli ve 2021.0004.025 sayılı toplantısında karar verilmiştir. Bu durumda olan öğrencilerimiz 02 Mart 2021 Salı günü mesai bitimine kadar ders kayıtlarını yapabilecek ve öğrenim ücreti / katkı payı ücretlerini yatırabileceklerdir. İlgili öğrencilerimize önemle duyurulur.
Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı


Üniversitemiz Dijital Platformlar Üzerinde Uzaktan Eğitim Hakkında Bilgilendirme

2020-2021 Bahar Yarıyılında teorik ve uygulamalı dersler, 15 Şubat 2021 Pazartesi günü başlayacak olup, Üniversite Senatosu tarafından belirlenen zorunlu istisnalar dışında “dijital platformlar üzerinden uzaktan eğitim yolu” ile yürütülecektir. Devamı için tıklayınız


2020-2021 BAHAR DÖNEMİ DERS KAYITLARI

Bütünleme sınav sonuçlarının geç açıklanmasından dolayı yaşanabilecek olumsuzlukları önlemek amacı ile Bahar Dönemi ders kayıtları 9 Şubat 2021 Saat 10:00 da başlayacak ve 16 Şubat 2021 Saat 23:59 tarihinde sona erecektir.

Öğrencilerimiz, Katkı Payı / Öğrenim Ücretleri ödemelerini, T.C. Kimlik Numaralarını kullanarak, Türkiye’nin her yerindeki Halk Bankası ATM, şubelerinden ve internet bankacılığını kullanarak yapabileceklerdir.


2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılı Güz Yarıyılı Bütünleme Sınavları ile İlgili

2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılı Güz Yarıyılında Final sınavından başarısız olan öğrencilerimizin Bütünleme sınavına girmek için OBİSİSTEN herhangi bir başvuru yapmalarına gerek olmayıp bütünleme sınavlarına direkt girebileceklerdir.
Final sınavından geçen ama not yükseltmek isteyen öğrencilerimizin OBİSİS üzerinden “bütünleme sınav hakkımı kullanmak istiyorum” butonunu işaretlemeleri gerekmektedir.


2020-2021 Güz Yarı Yılı Sonu Tek Ders Sınavları Duyurusu

Üniversitemiz Senatosunun 14.01.2021 tarihli ve 01 sayılı toplantısında alınan 2021.001.001 no.lu kararı gereğince; 2020-2021 eğitim-öğretim yılı güz yarı yılı sonunda tek derse girme şartlarını sağlayan öğrencilere 14 Şubat 2021 Pazar günü saat:16.00'da tek ders sınavının yapılmasına karar verilmiştir. Devamı için ->> Tıklayınız


2020 YKS ile Üniversitemize Yerleşen Adayların Kayıt İşlemleri

Öğrenci kayıt kılavuzu için tıklayınız.


YETENEK KAPISI
Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi, öğrenci ve mezunların nitelikli istihdamına katkı sağlamak amacıyla bir internet platformu olan 'Yetenek Kapısı'nı öğrenci ve mezunların hizmetine sunmuştur.
Link adresi için tıklayınız https://www.yetenekkapisi.org/register/


KAYSERİ ÜNİVERSİTESİNE KAYIT YAPACAK ÖĞRENCİLERİMİZİN DİKKATİNE!!!

http://obisis.kayseri.edu.tr adresinden ders kaydı yapılabilir.


ÖĞRENCİ NUMARASI ve ŞİFRE EDİNME

Öğrenci Bilgi Sistemimize obisis.kayseri.edu.tr adresinden girerek ŞİFREMİ BİLMİYORUM butonunu tıklayınız.
TC Kimlik Numaranız, Adınız ve Soyadınızı girerek öğrenci numaranızı öğrenebilir yeni OBİSİS şifrenizi belirleyebilirsiniz.


Öbisis Web Portalı Kullanım Kılavuzu

Öğrenci Bilgi Sistemi (Öbisis) Kullanım kılavuzunu okumak için tıklayınız.


KAYSERİ ÜNİVERSİTESİ ELEKTRONİK DOĞRULAMALI BELGE UYGULAMASI

ERÜ 15.12.2014 tarihinden itibaren elektronik doğrulamalı öğrenci belgesi ve not durum belgesi (Transkript) uygulamasına başlama kararı almıştır.

Elektronik Doğrulamalı Belge Nedir:  Öğrencilerimizin Öbisis Web Portali  “Belge İstek” arayüzünden talep edip,  Öbisis’in ürettiği  üzerinde imza,mühür yerine görselleri ile elektronik doğrulama yöntemleri yazılı olan,  öğrenci belgesi ve not durum belgesidir.

Eski Uygulama Şekli:

Öğrencilerimiz, Öbisis portali üzerinden “Belge İstek”  arayüzünden öğrenci belgesi ve/veya Not Durum Belgesi talep ediyor, bu istekler biriktiğinde öğrenci işleri ofislerinden toplu halde yazdırılıyor ve yazdırıldığını yine “Belge İstek” arayüzünden takip eden öğrencilerimiz öğrenci işleri ofisine gidip Öğrenci Belgesini ve/veya Not Durum Belgesini alıyorlardı.

Yeni Uygulama Şekli:

Yeni uygulamada ise öğrencilerimiz yine Öbisis portali üzerinden “Belge İstek” arayüzünden öğrenci belgesi ve/veya Not Durum Belgesi talep edecek. Talep sırasına göre sunucudaki bir servis aracılığı ile bu belgeler üretilip pdf olarak sisteme kaydedilecektir. “Belge İstek” arayüzünden öğrencilerimiz bu belgelerin üretildiğini görebilecek ve istediği belgeyi pdf olarak açabilecek ve bilgisayarına / mobil cihazına indirebilecektir.

Elektronik Doğrulamalı Belgede ıslak imza yerine imza görseli kullanılmıştır. Ancak belgenin doğruluk kontrolü internet aracılığı ile yapılabilir. Bu iki şekilde mümkün olacaktır.

1.Doğrulama Yöntemi (İnternet Browser Kullanılarak):

Belgeyi verdiğiniz kişi veya kurum belgeyi doğrulamak isterse, belge üzerindeki açıklamalar onu yönlendirecektir. http://bd.erciyes.edu.tr Belge Doğrulama servisine gidecek, belge üzerindeki Öğrenci Numarası, Doğrulama Kodu ve Pin Kodunu alanlara girip, “Doğrula” butonuna tıkladığında sistem tarafından böyle bir belge verilmiş ise belge ile ilgili özet bilgiler ekrana gelecek ve burada istenirse belgenin orjinali görüntülenebilecek ve/veya indirilebilecektir. Bu şekilde kişi veya kurum elindeki kağıt kopya ile doğrulama arayüzünden indirdiği belgeyi karşılaştırarak doğruluğundan emin olabilecektir.

2.Doğrulama Yöntemi (Mobil Aygıt Karekod Uygulamaları Kullanılarak):

Mobil aygıtlarınıza yükleyeceğiniz karekod uygulamaları ile doğrulama yapılabilir.  ( Apple Store ve Google Play Store da ücretsiz uygulamalar mevcuttur. Buralarda “ qr barcode scanner” diyer arama yaparak bulabilirsiniz )

Mobil aygıtınızda karekod uygulamasını çalıştırıp, belge üzerindeki karekod’u okuttuğunuzda karekod üzerindeki link bilgisini okuyan uygulama sizi kendi internet browser’ından bu ilgili adresi açmaya yönlendirecektir. ( Yüklediğiniz uygulama  QR Code Reader ise, bu uygulama ile başlangıçta belge indiremeyebilirsiniz, sebebi browseri uygulama içerisinden açmasından kaynaklanmaktadır. Uygulamada Settings menüsünden "Use in App Browser" seçimini iptal ederseniz problem giderilecektir.  )Tamam dediğinizde browser http://bd.erciyes.edu.tr doğrulama servisine yönlenecek, öğrenci numarası, doğrulama kodu ve pin kodu url üzerinden alındığı için doğrudan sonuç ekranı açılacaktır. Böyle bir belge verilmedi ise hata ekranı, verildi ise belgenin özet bilgilerini gösterir bir ekran açılacaktır. Bu arayüzden kişi isterse mobil aygıtına belgenin orjinalini indirebilecek ve belgenin doğruluğunu birebir orjinali ile karşılaştırarak yapabilecektir.

Örnek Belgeler:

Aşağıda denemeniz için oluşturulmuş dört örnek belge bulunmaktadır. Linklere tıklayarak bu belgeleri indirebilir ve deneyebilirsiniz.

Türkçe Öğrenci Belgesi ,  İngilizce Öğrenci BelgesiTürkçe Not Durum Belgesiİngilizce Not Durum Belgesi


KAYSERİ ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ


 

Kayseri Üniversitesi e - Öğrenci Bilgi Sistemi © 2018-2020