Kayseri Öğrenci Bilgi Sistemi
  Ana Sayfa     Dosyalar     Sıkça Sorulan Sorular  

Sisteme giriş için
Öğrenci No ve Şifrenizi
yazıp Giriş'e tıklayınız.

Öğrenci No:

Şifre: 
Şifremi Bilmiyorum
 
 

Duyurular  

2021 YKS Ek Yer. Sonuçlarına Göre Üniversitemize Kayıt Hakkı Kazanan Öğrencilerimizin Dikkatine

YKS ek yerleştirme sonuçlarına göre Üniversitemiz programlarına kayıt hakkı kazanan öğrencilerin kayıt işlemleri04-07 Ekim 2021 tarihleri arasında yapılacaktır. Elektronik kayıtlar (e-Devlet) 04-05 Ekim 2021 tarihleri arasında yapılabilecektir. Detaylı bilgi için lütfen Tıklayınız

Daha fazla bilgi için : https://ogrenci.kayseri.edu.tr/tr/duyuru-detay/58/2021-yks-ek-yerlestirme-sonuclarina-gore-universit

Mazeretli Ders Kayıt Hakkı Duyurusu

Üniversitemiz Senatosu'nun 27.09.2021 tarihli ve 21 sayılı toplantısında alınan karar ile; 2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı Güz Yarıyılında ders kayıt işlemlerini yaptıramayan ve/veya harç ücretini yatıramayan öğrencilerimize; 30 Eylül 2021 Perşembe-01 Ekim 2021 Cuma Günü Saat: 17:30'a kadar ek süre verilmiştir.

Daha fazla bilgi için : https://ogrenci.kayseri.edu.tr/tr/duyuru-detay/57/mazeretli-ders-kayit-hakki-duyurusu

Diğer Üniversitelerin Yaz Okulundan Ders Alan Öğrencilerin Ders Saydırma İşlemi

ÖBİSİS Üzerinden Yaz Okulu Başvurusu Yapan Öğrencilerin İzleyeceği Adımları görmek için lütfen tıklayınız


KAMPÜS GİRİŞ ÇIKIŞLARINDA HES KODU UYGULAMASI

Üniversitemiz Senatosunun 01.09.2021 tarihli ve 19 sayılı toplantısında "2021-2022 Yılı Güz Dönemi Eğitim- Öğretim Esasları” adı altında alınan kararlar doğrultusunda; Üniversitemiz öğrencilerinin süresiz HES Kodu almaları ve obisis.kayseri.edu.tr adresine girerek HES kodlarını sisteme işlemeleri gerekmektedir.

Daha fazla bilgi için : https://ogrenci.kayseri.edu.tr/tr/duyuru-detay/54/kampus-giris-cikislarinda-hes-kodu-uygulamasi

DERS SAYDIRMA(İNTİBAK) İŞLEMİ

Ders Saydırma (İntibak) İşlemleri ve İntibak süreci ile ilgili detaylı bilgi edinmek için tıklayınız.


OBİSİS ÜZERİNDEN DERS KAYDI NASIL YAPILIR

obisis.kayseri.edu.tr üzerinden ders kaydı nasıl yapılır, görsel olarak izlemek için TIKLAYINIZ


2021-2022 GÜZDÖNEMİ DERS KAYITLARI

Üniversitemiz 2021-2022 Güz Dönemi ders kayıtları 13 Eylül 2021 Pazartesi Saat 08:30 da başlayacak ve 21 Eylül 2021 Salı Saat 17:00 tarihinde sona erecektir.

Öğrencilerimiz, Katkı Payı / Öğrenim Ücretleri ödemelerini, T.C. Kimlik Numaralarını kullanarak, Türkiye’nin her yerindeki Halk Bankası ATM, şubelerinden ve internet bankacılığını kullanarak yapabileceklerdir.


2021 YKS ile Üniversitemize Yerleşen Adayların Kayıt İşlemleri

Öğrenci kayıt kılavuzu için tıklayınız.


2020-2021 YAZ OKULU HARÇ İADE DUYURUSU

Üniversitemiz Yaz Okulu Yönergesinin 8. Maddesinin 5.Fıkrası gereği “Yaz okulunda bir dersin açılabilmesi için gerekli öğrenci sayısı”na ulaşılamadığından Üniversitemiz bünyesinde yaz okulu açılmayacaktır. Dileyen öğrencilerimiz başvurdukları ve açılmayan dersleri başka üniversitelerden alabileceklerdir. Öğrencilerin yatırmış oldukları harç ücretleri iade edilecektir. OBİSİS üzerindeki Bilgilerini Güncelleme Sekmesinden öğrencinin kendisine ait IBAN bilgileri eksiksiz ve doğru olarak girmeleri halinde HARÇ İADELERİ en kısa zamanda yapılacaktır.
Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı


2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılı Bahar Yarıyılı Sonu Tek Ders Sınav Duyurusu

Üniversitemiz Senatosunun 27.05.2021 tarihli ve 13 sayılı toplantısında alınan 2021.013.090 no.lu kararı gereğince; 2020-2021 eğitim-öğretim yılı bahar yarı yılı sonunda tek derse girme şartlarını sağlayan öğrencilere 06 Temmuz 2021 Salı günü saat:10.00'da tek ders sınavının yapılmasına karar verilmiştir. Mezun olabilmek için ‘’TEK DERS’’ i kalıp (devamını almış olmak şartı ile) tek ders sınavına girecek öğrencilerimizin işlemleri ÖBİSİS üzerinden yapılacaktır. Öğrencilerimiz bütün notları açıklandıktan sonra ÖBİSİS üzerinden sınav tarihine en geç 3 gün (03 Temmuz 2021 Cumartesi Günü Saat:23.59) kalana kadar ‘’tek ders sınavına girmek istiyorum’’ butonunu işaretlemek sureti ile tek ders sınavına girebileceklerdir. Okullara tek derse girmek istiyorum talebi ile dilekçe verilmesine gerek yoktur. Problem yaşayan öğrencilerimizin çözüm için Kayseri Üniversitesi Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı’nın web sayfasındaki (https://ogrenci.kayseri.edu.tr) “Canlı Destek” hattından ya da 0352 432 32 50 / 0352 432 33 50 No’lu telefonlardan bize ulaşmaları gerekmektedir. Tüm öğrenci ve öğretim elemanlarımıza duyurulur.


Etkinliklerimiz

Üniversitemiz tarafından düzenlenecek online etkinliklerimiz

Tütünün Sağlığa Zararları 17 Mart 2021 Çarşamba Saat 10:30 İlgili Link: https://youtu.be/2JhaS8fo0fs

Tarihin Akışını Değiştiren Savaş; ÇANAKKALE 17 Mart 2021 Çarşamba Saat 14:00 https://youtu.be/9uVNdgRWqhA

Kayseri Üniversitesi Afet Farkındalık Eğitimi 17 Mart 2021 Çarşamba Saat 16:00 https://youtu.be/DyO9vaJT7S4

Tütün Bağımlılığı 24 Mart 2021 Çarşamba Saat 10:30 https://youtu.be/Dro1JEyGqcs


Üniversitemiz Dijital Platformlar Üzerinde Uzaktan Eğitim Hakkında Bilgilendirme

2020-2021 Bahar Yarıyılında teorik ve uygulamalı dersler, 15 Şubat 2021 Pazartesi günü başlayacak olup, Üniversite Senatosu tarafından belirlenen zorunlu istisnalar dışında “dijital platformlar üzerinden uzaktan eğitim yolu” ile yürütülecektir. Devamı için tıklayınız


YETENEK KAPISI
Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi, öğrenci ve mezunların nitelikli istihdamına katkı sağlamak amacıyla bir internet platformu olan 'Yetenek Kapısı'nı öğrenci ve mezunların hizmetine sunmuştur.
Link adresi için tıklayınız https://www.yetenekkapisi.org/register/


KAYSERİ ÜNİVERSİTESİNE KAYIT YAPACAK ÖĞRENCİLERİMİZİN DİKKATİNE!!!

http://obisis.kayseri.edu.tr adresinden ders kaydı yapılabilir.


ÖĞRENCİ NUMARASI ve ŞİFRE EDİNME

Öğrenci Bilgi Sistemimize obisis.kayseri.edu.tr adresinden girerek ŞİFREMİ BİLMİYORUM butonunu tıklayınız.
TC Kimlik Numaranız, Adınız ve Soyadınızı girerek öğrenci numaranızı öğrenebilir yeni OBİSİS şifrenizi belirleyebilirsiniz.


Öbisis Web Portalı Kullanım Kılavuzu

Öğrenci Bilgi Sistemi (Öbisis) Kullanım kılavuzunu okumak için tıklayınız.


KAYSERİ ÜNİVERSİTESİ ELEKTRONİK DOĞRULAMALI BELGE UYGULAMASI

ERÜ 15.12.2014 tarihinden itibaren elektronik doğrulamalı öğrenci belgesi ve not durum belgesi (Transkript) uygulamasına başlama kararı almıştır.

Elektronik Doğrulamalı Belge Nedir:  Öğrencilerimizin Öbisis Web Portali  “Belge İstek” arayüzünden talep edip,  Öbisis’in ürettiği  üzerinde imza,mühür yerine görselleri ile elektronik doğrulama yöntemleri yazılı olan,  öğrenci belgesi ve not durum belgesidir.

Eski Uygulama Şekli:

Öğrencilerimiz, Öbisis portali üzerinden “Belge İstek”  arayüzünden öğrenci belgesi ve/veya Not Durum Belgesi talep ediyor, bu istekler biriktiğinde öğrenci işleri ofislerinden toplu halde yazdırılıyor ve yazdırıldığını yine “Belge İstek” arayüzünden takip eden öğrencilerimiz öğrenci işleri ofisine gidip Öğrenci Belgesini ve/veya Not Durum Belgesini alıyorlardı.

Yeni Uygulama Şekli:

Yeni uygulamada ise öğrencilerimiz yine Öbisis portali üzerinden “Belge İstek” arayüzünden öğrenci belgesi ve/veya Not Durum Belgesi talep edecek. Talep sırasına göre sunucudaki bir servis aracılığı ile bu belgeler üretilip pdf olarak sisteme kaydedilecektir. “Belge İstek” arayüzünden öğrencilerimiz bu belgelerin üretildiğini görebilecek ve istediği belgeyi pdf olarak açabilecek ve bilgisayarına / mobil cihazına indirebilecektir.

Elektronik Doğrulamalı Belgede ıslak imza yerine imza görseli kullanılmıştır. Ancak belgenin doğruluk kontrolü internet aracılığı ile yapılabilir. Bu iki şekilde mümkün olacaktır.

1.Doğrulama Yöntemi (İnternet Browser Kullanılarak):

Belgeyi verdiğiniz kişi veya kurum belgeyi doğrulamak isterse, belge üzerindeki açıklamalar onu yönlendirecektir. http://bd.erciyes.edu.tr Belge Doğrulama servisine gidecek, belge üzerindeki Öğrenci Numarası, Doğrulama Kodu ve Pin Kodunu alanlara girip, “Doğrula” butonuna tıkladığında sistem tarafından böyle bir belge verilmiş ise belge ile ilgili özet bilgiler ekrana gelecek ve burada istenirse belgenin orjinali görüntülenebilecek ve/veya indirilebilecektir. Bu şekilde kişi veya kurum elindeki kağıt kopya ile doğrulama arayüzünden indirdiği belgeyi karşılaştırarak doğruluğundan emin olabilecektir.

2.Doğrulama Yöntemi (Mobil Aygıt Karekod Uygulamaları Kullanılarak):

Mobil aygıtlarınıza yükleyeceğiniz karekod uygulamaları ile doğrulama yapılabilir.  ( Apple Store ve Google Play Store da ücretsiz uygulamalar mevcuttur. Buralarda “ qr barcode scanner” diyer arama yaparak bulabilirsiniz )

Mobil aygıtınızda karekod uygulamasını çalıştırıp, belge üzerindeki karekod’u okuttuğunuzda karekod üzerindeki link bilgisini okuyan uygulama sizi kendi internet browser’ından bu ilgili adresi açmaya yönlendirecektir. ( Yüklediğiniz uygulama  QR Code Reader ise, bu uygulama ile başlangıçta belge indiremeyebilirsiniz, sebebi browseri uygulama içerisinden açmasından kaynaklanmaktadır. Uygulamada Settings menüsünden "Use in App Browser" seçimini iptal ederseniz problem giderilecektir.  )Tamam dediğinizde browser http://bd.erciyes.edu.tr doğrulama servisine yönlenecek, öğrenci numarası, doğrulama kodu ve pin kodu url üzerinden alındığı için doğrudan sonuç ekranı açılacaktır. Böyle bir belge verilmedi ise hata ekranı, verildi ise belgenin özet bilgilerini gösterir bir ekran açılacaktır. Bu arayüzden kişi isterse mobil aygıtına belgenin orjinalini indirebilecek ve belgenin doğruluğunu birebir orjinali ile karşılaştırarak yapabilecektir.

Örnek Belgeler:

Aşağıda denemeniz için oluşturulmuş dört örnek belge bulunmaktadır. Linklere tıklayarak bu belgeleri indirebilir ve deneyebilirsiniz.

Türkçe Öğrenci Belgesi ,  İngilizce Öğrenci BelgesiTürkçe Not Durum Belgesiİngilizce Not Durum Belgesi


KAYSERİ ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ


 

Kayseri Üniversitesi e - Öğrenci Bilgi Sistemi © 2018-2020